Şubemiz, Bem Bir Sen Akademi Teşkilat Eğitimine Katıldı.

Şubemiz, Bem Bir Sen Akademi Teşkilat Eğitimine Katıldı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Yönetim kurulu, Denetleme kurulu, Engelli ve Kadın Komisyonu, İş Yeri temsilcilerinin de katılımı ile Genel Merkez Teşkilatının Düzenlediği Bem Bir Sen Akademi eğitimlerine katıldı.

Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, açılış konuşmasında, “Bem-Bir-Sen olarak sendikacılığı diğerlerine göre değil değerlerine göre yapma iddiasıyla yola çıktık. Anadolu’nun kabul görmüş değerlerini baş tacı ederek memleketin insanını karşısına almış değil onun yanında durarak, kavga zemininde rekabet değil; rekabet zemininde akademik hizmet sendikacılığı diyerek, bu alana yeni bir format atarak başladığımız yolculukta geldiğimiz nokta itibariyle erdemli sendikalar olarak farkındalığımızı ve farkımızı her geçen gün hissettirmeye devam ediyoruz. Bu nedenle akademik sendikacılık adına fikirlerimizi fiiliyata dökebilmek uğruna hayata geçirdiğimiz Bem-Bir-Sen Akademi’nin teşkilatımıza son derece faydalı olacağına inanıyor, üçüncü katılımcı grubumuzun katılımıyla gerçekleşen eğitim toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

“31 Mart 2019 seçimlerinin ardından verdiğimiz mücadele ile 6. Dönem Toplu Sözleşmede elde ettiği kazanımlarımız ile Bem-Bir-Sen Üyelerinin gururu kamu görevlilerinin umudu olmuştur.” ifadelerini kullanan Memur-Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın, “Bem-Bir-Sen Akademi’nin kurulması sendikal mücadele bakımından birinci sınıf bir adımdır. Sesi değil sözü yükselten, sendikal alana akademik nefes getiren Bem-Bir-Sen Teşkilatımızı yürekten kutluyorum. Eğitim toplantılarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Artık hem teşkilatımız hem üyelerimiz her alanda eğitim çalışmalarımızdan faydalanabiliyorlar. Güçlü altyapımızla binlerce üyemize eğitim programları sunuyoruz. Dinamik ve eğitimli teşkilat için yatırım yapan, akademi kuran, ter akıtan Bem-Bir-Sen’imizi, Genel Başkan Levent Uslu ve Genel Merkez Yönetimi şahsında tüm teşkilatımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Memur-Sen’de, Bem-Bir-Sen’de, Üyelerinin gururu kamu görevlilerinin umududur.” şeklinde konuştu.

Program şöyle devam etti

1. Ders: Genel Başkan Danışmanımız Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Selim Kadıoğlu, ‘Toplu Sözleşme Kazanımları’

6. Dönem Toplu Sözleşme dönemini büyük bir tecrübe, istişare ve emekle; sahada ve masada mücadele ederek ortaya koyduğumuz irade sonucunda, genelde ve hizmet kolu sözleşmemizde yerel yönetim çalışanlarımızı ilgilendiren 58 kazanımla tamamlayarak Üyelerimizin haklı gururu olduğumuzu ifade eden Genel Başkan Danışmanımız, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Selim Kadıoğlu,“Tarihi kazanımlara ve önemli başarılara imza attık. Büyük ve güçlü Bem-Bir-Sen Ailemiz; teşkilatımızın duruşu, dirayeti, mücadelesi ve kararlılığıyla bütün takdirleri hak etmektedir. Kazanımlarımız Memurlarımıza hayırlı ve bereketli olsun.” şeklinde konuştu.Alanında etkili ve yetkili sendikacılık adına Bem-Bir-Sen Teşkilatlarımızın yetkinliğine katkı sağlayacak eğitim toplantılarımız ilgili Şube/İl Başkan Yardımcılarımızın katılımları ile Genel Başkan Yardımcılarımız öncülüğünde düzenlenen birim toplantıları ile devam etti. Teşkilat, Sekreterya, Mali, Hukuk, Eğitim ve Basın konularına ilişkin gerçekleştirilen birim toplantılarımızda 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde elde ettiğimiz kazanımlarımız başta olmak üzere kamu mevzuatı ve çalışma hayatına ilişkin güncel bilgi paylaşımında bulunuldu.

2. Ders: Çalışma Hayatı Uzmanı Oktay Kuşer, ‘Kamu Personeli Mevzuatı’

3. Ders: Genel Merkez Hukuk Müşavirimiz Av. Emirhan Turan, ‘Hukuki Mücadelemiz ve Kazanımlarımız’

Bem Bir Sen Akademi Eğitimleri sonrasında Şube Başkanı Fazruk Zihni”Verimli bir program oldu teşkilatlarımızla yeni dönem sendikacılık anlayışı ve mücadelesinde önemli tecrübeler edindik. Programa katılan Kocaeli Teşkilatına, Genel Merkez Teşkilatına eğitimde emeği geçen tüm katılımcılara ve hassaten Genel Başkanımız Levent Uslu’ya teşekkür ederim.”ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

Ekim 20, 2020, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET için yorumlar kapalı
Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Nisan 17, 2021, Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi için yorumlar kapalı
Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şubat 11, 2021, Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı. için yorumlar kapalı
Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Nisan 22, 2021, Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı. için yorumlar kapalı
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

Kasım 24, 2023, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Ocak 16, 2023, Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek için yorumlar kapalı
29. Yıldönümümüzü kutladık.

29. Yıldönümümüzü kutladık.

Ocak 16, 2023, 29. Yıldönümümüzü kutladık. için yorumlar kapalı
Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Ocak 16, 2023, Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde. için yorumlar kapalı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Ocak 16, 2023, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik. için yorumlar kapalı