7. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK.

7. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu Geniş katılımla Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonunda Gerçekleşti.

Bem Bir Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Genel Başkan Yardımcısı Cenk Davulcu, Memur Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık, Bem Bir Sen Trabzon İl Başkanı Muammer Şahin, Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar, Rize İl Başkanı Zekeriya Albayrak, Giresun İl Başkanı Muhlisiddin Aydın, Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, Başiskele Belediyesi Başkan Yardımcısı Servet Mete, İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy- İnsan Kaynakları Daire Başkanı İsmail Civelek, KBB Zabıta Daire Başkanı Arif Usta, İtfaiye Daire Başkanı Ömer İslamoğlu, İHH Kocaeli Vakfı Başkanı İsmail Yeşildal, Eski Dönem Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen, Memur Sen e Bağlı Şube Başkanları Selami Tarcan, Erdal Yıldırım, Mustafa Altun, Ceyhun Arabacı Ömer Türk, Mustafa Ulusoy, Kadın Kolları Komisyon başkanımız, AK Parti İzmit İlçe yönetim Kurulu üyeleri, Belediyelerde görev yapan Şube Müdürleri ve 150 Delegasyonun Hazır bulunduğu Kongre Gündemin Okunması ile başladı.

Divan Kurulu Başkanı Olarak Ceyhun Arabacı, üyeler için Muammer Şahin ve Mustafa Ulusoy teklif edilerek seçildi.

Şube Yönetimi Adına Açılış ve selamlama Konuşması Yapan Şube Başkanımız Faruk Zihni” Sözlerime Zonguldak ta meydana gelen maden kazasında hayatını kaybetmiş olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Ailelerimize Rabbim sabırlar versin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Böyle bir günde sizlere hitap etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Kocaeli için bu süreç kolay olmadı. 400 üye ile başladığımız bu süreç 5400 üyeye ulaşmıştır. Bu bir takım çalışmasıdır.

Üyesinden, iş yeri temsilcisine, delegesinden, yönetim kurulu üyesine, bir olduk birlik olduk hep birlikte Kocaeli olduk. Bu davaya gönül vermiş herkese teşekkür ederim. Bem -Bir-Sen Kocaeli şubesi, üye sayısı bakımından Türkiye birincisidir. Bu gurur hepimizin. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın daha da güçlü olacağız.

Emanetinizi ileri götürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Emanetiniz emin ellerde kimsenin şüphesi olmasın. Dünya olduğu gibi Türkiye’de zor günleri Türkiye de yaşıyor. Pandeminin getirdiği koşulları hep birlikte yaşadık.

Coğrafyamızdaki İstikrarsızlık devam ederken, dünya Rusya – Ukrayna savaşına tanık oldu. Şimdi de dünya enerji sorunu ile karşı karşıya. Bu durum ülkemize zam ve enflasyon olarak yansıyor.

Güçlü memur güçlü Türkiye sloganı ile yola çıktık. Memur-Sen genel Başkanı Ali Yalçın, Bem Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu hükümet ile yaptığı görüşmeler sonucunda bu süreci üyelerimizin en az zararla çıkmasına vesile oldular. Kendilerine teşekkür ederim.

Sosyal denge sözleşmesinin yüzde 120 yapılması, yemek yardımının nakit olarak alınması, itfaiye ve zabıtaya yapılan iyileştirmeler, zimmetlerin affı, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar, bu süreçte yapılan kazanımlarımızın bazıları sadece.

Genel başkanlar Ankara’da mücadele ederken biz de yerelde boş durmadık. Üyelerimiz bizi daha yakından takip etsin diye web sayfamızı kurduk, işteri temsilcilikleri kurduk, üyelerimizin iyi günde kötü günde hep yanında olduk. Üyelerimizin yaşadıkları sıkıntıları çözmek için kurum idari kurullarında mücadele verdik.

Görevde yükselme ve ünvan sınavları yapılması için sıkı takipçi olduk. Yılda 2 kez idarelerle kurul toplantılarımızı gerçekleştirdik. Yüksek hedefler koyduk ve hedeflerimize teker teker ulaştık. Şimdi yeni hedefler koyma zamanı. Hiçbir üyemizin hakkını yedirmek bundan sonra da yedirmeyeceğiz.

28 yıllık emek mücadelemizin, genel yetkide 17. yılıyla taçlandıran Bem- Bir-Sen dün olduğu gibi bugün de en iyisini yapacaktır. Bem- Bir-Sen, üyelerini ve genelde ülke menfaatlerini gözeten yerli ve milli sendikanın adıdır. Bem- Bir-Sen sosyal denge sözleşmesinin patentini elinde bulunduran sendikadır.

Bem-Bir-Sen kazandıran sendikadır.
Kadim bir coğrafyada bulunan, ülkemizde ortaya çıkan erdemlilik hareketi olan Bem- Bir-Sen sadece bir sendika değildir. Gönül coğrafyasında bulunan tüm mazlumların sorumluluğu üzerimizdedir.

Omurgalı duruşumuzun devamı için sizden bir dönem daha yetki istiyoruz. Bundan önce olduğu gibi güveninizi boşa çıkarmayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 

Bu vesile ile tüm Haziruna saygılarımı sunuyor, şube yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Saolun var olun Allah’a emanet olun.” ifadelerini kullandı.

Protokol Konuşmaları Memur Sen İl Başkanı Şahin Yaşlık’ın Şu ifadeleri İle devam etti.

“Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2022 yılı seçim yılımız. Memur-Sen kazanım demek, özgürlük demek. Google’a girip “802 kazanım” yazarsanız bizi göreceksiniz. Memur Sen kazanım ve özgürlüğün adresidir. Tahir Büyükakın gibi emekçinin hakkını veren ve Memur-Sen dostu bir belediye başkanımız var bu sebeple çok şanslıyız . Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Protokol konuşmaları sonucunda Faaliyet Raporu ve Denetim Raporunun okunmasının ardında delegeler iki raporu da ibra etti. Seçim için divan Kuruluna tek liste verildi. Akabinde seçime kuruluna görevi teslim eden Divan Heyeti seçim startını verdi.

150 Delegenin oy kullandığı seçim sonucunda Şube Başkanlığına tekrar seçilen Faruk Zihni’nin Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı:

Faruk Zihni (Şube Başkanı), Mehmet Gökkaya (Şube Başkan Yardımcısı-Sekreter) , İ.Volkan Şan (Şube Başkan Yardımcısı-Teşkilat)- Cihad Karagöz (Şube Başkan Yardımcısı-İdari ve Mali), Aziz Kılıç (Şube Başkan Yardımcısı-Eğitim), Mesut Figen (Şube Başkan Yardımcısı- Mevzuat), Yakup Mutlu (Şube Başkan Yardımcısı-Basın)

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

Ekim 20, 2020, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET için yorumlar kapalı
Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Nisan 17, 2021, Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi için yorumlar kapalı
Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şubat 11, 2021, Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı. için yorumlar kapalı
Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Nisan 22, 2021, Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı. için yorumlar kapalı
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

Kasım 24, 2023, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Ocak 16, 2023, Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek için yorumlar kapalı
29. Yıldönümümüzü kutladık.

29. Yıldönümümüzü kutladık.

Ocak 16, 2023, 29. Yıldönümümüzü kutladık. için yorumlar kapalı
Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Ocak 16, 2023, Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde. için yorumlar kapalı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Ocak 16, 2023, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik. için yorumlar kapalı