Bem Bir Sen İtfaiyecilik Haftamızı Kocaeli’nde Kutladık.

Bem Bir Sen İtfaiyecilik Haftamızı Kocaeli’nde Kutladık.

Bem-Bir-Sen İtfaiye Haftası Programımızı Gerçekleştirdik. 307. Kuruluş Yıldönümünde, İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftası Kutlu Olsun

Devlet-i Aliyye-i Osmanlı’mızdan mirasımız, Hz.İbrahim’i (a.s.) ateşten koruyan ilahi emrin duasıyla 7/24 Milletimizin hizmetinde olan Kahraman Ateş Savaşçılarımızın, İtfaiye Teşkilatımızın 307. kuruluş yıldönümünü ve İtfaiye Haftası programımızı Bem-Bir-Sen olarak gerçekleştirdik. 

Genel Başkanımız Levent Uslu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Sever, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Memur-Sen Kocaeli İl Temsilcimiz Şahin Yavuz, Kocaeli Şube Başkanımız Faruk Zihni, İstanbul İl Başkanımız ve İstanbul 9 No’lu (İtfaiye) Şube Başkanımız Hasan Karakaş, İstanbul 6 No’lu Şube Başkanımız Sedat Bika, Sakarya Şube Başkanımız Ahmet Öksüzali, Bursa Şube Başkanımız Erkan Ataman, Balıkesir Şube Başkanımız Cenk Davulcu, Şube Yönetimlerimiz,  Türkiye’mizin dört bir yanından gelen İtfaiye Müdürlerimiz ve Memurlarımızın katılımıyla Kocaeli de gerçekleştirilen programda İtfaiye Müdürlerimize teşekkür plaketi takdim edildi.

Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Sever’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Genel Başkanımız Levent Uslu, “Bem-Bir-Sen olarak ülkemizin son dönemde yaşadığı Giresun-Dereli, Rize, Artvin, Kastamonu sel felaketinde, Elazığ, Malatya, İzmir’deki deprem felaketlerinde, Akdeniz ve Ege’de yaşanan yangın felaketinde Genel Merkez ve Şubelerimizle her daim Kahraman İtfaiyecilerimizin yanındayız. Bütün bu afetlerin, felaketlerin yaşandığı bölgelerde bir can kurtarmak için mücadele eden serdengeçtiler bu Aziz Milletin kahramanlarıdır. Hz. İbrahim’i (a.s.) pîr olarak kabul eden ve 307. Yılını kutlayan İtfaiyecilerimize Bem-Bir-Sen olarak her daim gurur duyduk, duymaya da devam edeceğiz.” dedi

6. Dönem Toplu Sözleşme de İtfaiyecilerimiz için tarihi kazanımlara imza attığımızı ifade eden Genel Başkanımız Uslu, “Toplu sözleşmede direkt olarak itfaiyecilerimizi ilgilendiren 16 maddemiz var. SDS başta olmak üzere, merkeze uzak yerlerdeki yemek sorunu, nakdi tazminat ödenmesinin kapsamının genişletilmesi gibi birçok kronik problemin çözüme kavuşmasını sağladık. İtfaiyecilerimizin ek ödeme puanlarını 10 puan artırdık. Zam oranların %50 artırımı bu toplu sözleşme ile gerçekleşti. İtfaiyecilerimizin fiili hizmet süresi zammı sorununu çözüme kavuşturmak içim mücadelemizi veriyoruz. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ilgili yazımızı yazdık. Bu sorunun çözülme kavuşması için toplu sözleşmeye ilgili maddemizi yazdık ve yakın zamanda çözüme kavuşturacağız. Bu kazanımlarımız İtfaiyeci kardeşlerimize hayırlı ve bereketli olsun. 7/24 Milletimizin hizmetinde olan, canları pahasına mücadele eden Kahraman İtfaiyecilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizler her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Sizlerin ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek için mücadelemize devam edeceğiz. İtfaiye Haftası münasebetiyle, görevi başında hayatını kaybeden Şehidlerimizi ve itfaiyeciliğe emek veren büyüklerimizden vefat edenleri rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

“İtfaiye Teşkilatımız bizim gururumuz.” ifadesini kullanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Do. Dr. Tahir Büyükakın ise, “Türkiye’de birçok ilde meydana gelen yangınlarda ülkemiz çok büyük bir sınav verdi. Bu sınavda özverili bir şekilde itfaiye teşkilatı görev yaptı. Eğer İtfaiye teşkilatımız yeterli tecrübeye ve teknik ekipmana sahip olmasa idi belki de daha kötü sonuçlara maruz kalınırdı. Şükürler olsun ki devletimiz gücünü bu afetlerde de gösterdi. Yangından zarar gören herkesin yaraları sarılmaya başlandı. Bu noktada İtfaiye teşkilatımızın etkinliğinin önemi de bir kez daha ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de itfaiye teşkilatımıza büyük önem veriyoruz. Türkiye’ye örnek hizmetler veren Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi’nin çıtasını daha da yükseltmek için yenilikler hayata geçiriyoruz. Kocaeli halkımız müsterih olsunlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, halkımızın güveni, refahı, huzuru ve mutluluğu için 7 gün 24 saat iş başında. İtfaiye Teşkilatımızın kahraman çalışanlarının İtfaiyecilik Haftasını kutluyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi.

Kocaeli Şube Başkanımız Faruk Zihni ise İtfaiye Teşkilatımızın Kuruluşunun 307. yıl dönümü ve İtfaiye Haftasını tebrik ederek, cansiperane çalışan İtfaiye Memurlarımızın haklarını geliştirmek noktasında Bem-Bir-Sen olarak her türlü çaba ve mücadeleye devam edeceğimizi ifade etti.

Konuşmaların akabinde 307 yıllık çınar İtfaiye Teşkilatımız için kutlama pastası kesilirken, Türkiye’mizin dört bir yanından programa katılan İtfaiye müdürlerimize teşekkür plaketi takdim edildi. Program aile fotoğrafı çekimi ve İtfaiyeci Duasının (ALLAH’ım tehlikeye düşmüş her canlının, özellikle küçük bir çocuk ya da yaşlı birinin imdadına geç kalmadan yetişebilmem için bana güç ver. Yangınla mücadelede bilgi, teknik tecrübemi artır. Sevgimi, cesaretimi, inancımı artır. Pirimiz İbrahim Peygamber’i (a.s.) koruduğun ilahi emrin sırrına beni de dâhil et. Kaderimde ölmek var ise çocuklarımı eşimi, yakınlarımı koru ALLAH’ım…) okunması ile sona erdi. 

Düzenleken program öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara’yı da makamında ziyaret eden Genel Başkanımız Uslu ve Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Sever, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Grup Amirliği ve Yahyakaptan Grup Amirliğini ziyaret ederek görevleri başında olan İtfaiyecilerimizin İtfaiye Haftasını kutladılar. Ateş Savaşçılarımıza görevlerinde kolaylıklar dileyen Genel Başkanımız Uslu, Bem-Bir-Sen olarak İtfaiye Memurlarımız için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğimizi ifade etti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

Ekim 20, 2020, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET için yorumlar kapalı
Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Nisan 17, 2021, Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi için yorumlar kapalı
Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şubat 11, 2021, Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı. için yorumlar kapalı
Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Nisan 22, 2021, Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı. için yorumlar kapalı
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

Kasım 24, 2023, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Ocak 16, 2023, Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek için yorumlar kapalı
29. Yıldönümümüzü kutladık.

29. Yıldönümümüzü kutladık.

Ocak 16, 2023, 29. Yıldönümümüzü kutladık. için yorumlar kapalı
Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Ocak 16, 2023, Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde. için yorumlar kapalı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Ocak 16, 2023, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik. için yorumlar kapalı