Basında Kocaeli Şubemiz “BEM BİR SEN TARİH YAZDI”

Basında Kocaeli Şubemiz “BEM BİR SEN TARİH YAZDI”

Bem-Bir-Sen fark yarattı

Kocaeli’de örgütlü olduğu belediyelerde tarihi sözleşmelere imza atan Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi, üyelerine sağladığı kazanımları ile adeta fark yarattı. İlimizdeki sendika üyesi memurlar, hükümetin belirlediği tavan oran olan yüzde 120 oranında artış elde etti

Memur-Sen Konfederasyonu’nun yerel yönetimler hizmet kolunda yetkili sendikası olan Bem-Bir-Sen’in Kocaeli Şubesi, Başkan Faruk Zihni yönetiminde yetkili olduğu kurumlarda Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmeleri sürecini tamamladı. Memur-Sen Konfederasyonu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında Ağustos 2021 yılında yapılan 6. Dönem Toplu Sözleşme sonrasında, Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi çalışmalarına hız kazandırdı.

BÜYÜKŞEHİR’DE BÜYÜK KAZANIM

6. Dönem Toplu Sözleşme Hükümleri gereği en üst limit olan, en yüksek devlet memuru maaşının sabit katsayısı ile çarpımının yüzde 120’sine tekabül eden tavan ücret üzerinden, yetkili olduğu belediyelerde imzalarını tamamladı. Geçmiş dönem sosyal denge tazminatı sözleşmelerine göre çıtayı en üst seviyeye çıkartmayı başaran Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi, Genel Başkan Levent Uslu’nun da katıldığı tören ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan törenle sözleşmeli çalışanların da kazanımlarını yüzde 100’e çıkartmayı başardı.

ÜYELERİNDEN ALDIĞI GÜÇLE

15 Mayıs 2021 tarihinde sendikaların üye tespit ve yetki alma süreçlerinde, üye sayısını oransal olarak, Türkiye genelindeki Bem-Bir-Sen şubelerinde ilk sıraya oturan Kocaeli Şubesi, yönetim kurulunun uyumlu çalışması, üyelerinden aldığı destek, sendika bütününde sağlanan birlik ve beraberlikten aldığı gücünü Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmelerine de yansıtmış ve üyelerinin hak ettikleri kazanımları sağlayarak sözleşme görüşmelerine yansıttı.

Büyükşehir’de tarihi sözleşme

Bem-Bir-Sen Şubesi, sözleşme konusunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile sorunsuz bir görüşme dönemi geçirdi, tarihi bir sözleşmeye imza attı

GENEL BAŞKAN DA KATILDI

Sosyal denge tazminatı oranının yüzde 100’den yüzde 120’ye çıkarılmasının ardından, büyükşehirler arasında ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde sosyal denge sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Büyükşehir ve sendika temsilcilerinin katıldığı törenle de sözleşme imzalandı.

YÜZDE 120’LİK ARTIŞ

Büyükşehir’de de ücretlerde hükümetin toplu sözleşme hükümleri gereği belirlediği tavan üzerinden yüzde 120 oranında artış sağlandı. Sosyal denge artışından Büyükşehir Belediyesi ve İSU’da 1.584 memur ve 627 sözleşmeli memur olmak üzere toplamda 2 bin 211 memur yararlanacak. İmza töreninde konuşan Başkan Tahir Büyükakın, Büyükşehir olarak çalışanları ile hep omuz omuza olduklarını söyledi.

“MEMURLARA HAYIRLI OLSUN”

Çalışanların haklarının verilmesi noktasında hiçbir zaman cimri davranmadıklarını ve en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydeden Büyükakın, “Her zaman emsal belediyeler arasında öncü olduk. Bu sözleşmede de bunu bir kez daha gösterdik. Çalışanın emeğini alnındaki ter kurumadan verecek bir anlayışa sahibiz. Sahadaki yüzümüz olan çalışanımız mutlu olmadan hizmetlerimizi verimli bir şekilde yerine getirmemiz mümkün değil. Bu bilinçle yaklaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Memurlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu:

“Kocaeli’de tarihi

sözleşmeler yapıldı”

Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi tarafından ilimizdeki belediyelerde yapılan Sosyal Denge Sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Bu kapsamda sözleşmelerin imzalandığı tüm belediyelerde hükümetin sosyal denge tazminatı için tavan oran olarak belirlenen yüzde 120 oranında artışın sağlanması ülke genelinde büyük dikkat çekti.

USLU KOCAELİ’YE GELDİ

Şube Başkanı Faruk Zihni ve yönetim kurulunun çalışmaları Bem-Bir-Sen Genel Merkezi’nin de dikkatini çekti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yapılan sözleşmenin imza törenine katılan Genel Başkan Levent Uslu da, yaptığı açıklamada, Kocaeli’deki sözleşmelerden övgü dolu sözlerle bahsetti.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK

SÖZLEŞMELER YAPILDI”

“Bilindiği gibi 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde sosyal denge tazminatının oranı yüzde 100’den 120’ye çıkarılmıştı. Birçok belediye bu çerçevede sosyal denge sözleşmelerini imzaladı, imzalıyor. Ancak Kocaeli’de imzaladığımız sözleşmeler tüm Türkiye’ye örnek gösterilebilecek sözleşmelerdir.

TEŞEKKÜR ETTİ

Özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız son Sosyal Denge Sözleşmesi, büyükşehirler adına örnek olacak bir sonucu bizlere getirmiştir. Bu sözleşeme ilk imzayı atan, başkanımız Tahir Büyükakın’dır. Bu zor şartlarda elini taşın altına koyan tüm belediye başkanlarımıza; sendikamız, memurlar ve memur aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu

Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni:

“Biz büyük bir aileyiz”

Yapılan sözleşmelerle tüm dikkatleri üzerine çeken Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni, “Bu sözleşmeler sendikamızın tüm belediyelerde kabul gördüğünü ortaya koyuyor. Biz yönetim kurulumuz, iş yeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle büyük bir aileyiz” dedi

Örgütlü olduğu yerel yönetim birimlerinde yapılan tarihi sözleşmelerde yalnızca Kocaeli’de değil, ülke genelinde büyük ses getiren Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni, bu başarıya bütün bir sendika olarak ulaştıklarını dile getirdi. Zihni açıklamasında, “Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi, başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerde kabul gördüğünü ispatladı” dedi.

“ÇOK YOĞUN ÇALIŞTIK”

Şube Başkanı Faruk Zihni, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmelerimizi tamamlamış bulunmaktayız. Ağustos ayında başladığımız maratonu alnımızın akıyla ocak ayında tamamladık. Büyük bir mutluluk içindeyiz. Ağustos ayında 6. dönem topu sözleşme hükümleri belli olduktan sonra belediyelerde üyelerimizle, iş yeri temsilcilerimizle çalışmalarımıza yoğun şekilde başladık.

“KAZANIMLARIMIZ

HAYIRLI OLSUN”

Kurumlarda başkanlarımız ve idarecilerle süreçleri defalarca üzerinden geçerek tespit ettik ve nihai imzaları gerçekleştirdik. Kurumlarda özellikle belediye başkanlarımız ve tüm idarecilerimize, şubem ve yönetim kurulum adına teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Hakikaten verilen emek ve süreçte olumlu tavır ve yapıcı olmaları işlerimizi kolaylaştırdı. İş barışını sağlama adına şubemizin tutumları da onlara ayrıca memnuniyet verdi. Kazanımların hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.

“BEM-BİR-SEN KABUL GÖRÜYOR”

Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen şube yönetim kuruluma, kadın ve engelli komisyonlarına, iş yeri temsilcilerimize, denetim ve disiplin kuruluna ile üyelerimize teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi, başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerde kabul gördüğünü ispatladı”.

Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

Ekim 20, 2020, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET için yorumlar kapalı
Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Nisan 17, 2021, Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi için yorumlar kapalı
Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şubat 11, 2021, Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı. için yorumlar kapalı
Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Nisan 22, 2021, Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı. için yorumlar kapalı
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

Kasım 24, 2023, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Ocak 16, 2023, Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek için yorumlar kapalı
29. Yıldönümümüzü kutladık.

29. Yıldönümümüzü kutladık.

Ocak 16, 2023, 29. Yıldönümümüzü kutladık. için yorumlar kapalı
Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Ocak 16, 2023, Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde. için yorumlar kapalı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Ocak 16, 2023, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik. için yorumlar kapalı