10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Sendikamızın 28. Kuruluş Yıldönümünde, 12. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Sendikamızın 28. Kuruluş Yıldönümünde, 12. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

12. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri, İbrahim Keresteci’nin memleketi Rize’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 20 Gazetecinin ödüllerine kavuştuğu törene Keresteci Ailesi, Genel Başkanımız Levent Uslu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz, Türkiye Maarif Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanı Kudret Bülbül, Genel Başkan Yardımcılarımız Recayi Karslı, Nurettin Sever, Ercan Olgun, Medeni Sevinç, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan, Salarha Belediye Başkanı Hasan Kara, Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Şube/İl Başkanlarımız, Şube/İl Yönetimlerimiz, ödül almaya hak kazanan basın mensupları ve çok sayıda gazeteci katıldı. 

Payitaht Abdülhamit dizisinde canlandırdığı ‘Tahsin Paşa’ karakteriyle herkesin beğenisini kazanan Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği basın ödülleri programı ile toplam 16 kategoride 20 basın mensubu ödül almaya hak kazandı. Ödül töreni İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

10 Ocak vesilesiyle hem sendikamızın kuruluş yıl dönümünü kutladıkları hem Merhum Genel Sekreterimiz İbrahim Keresteci’ye vefa gösterdikleri hem de Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin bir farkındalık oluşturmaya çalıştıkları bir toplantıda buluştuğumuzu söyleyen Genel Başkanımız Levent Uslu, “Bem-Bir-Sen geride bıraktığı çeyrek aşırı aşan çok ciddi zorlukları göğüslediği, sebat ve sabırla yolculuğunu devam ettirdi. Bugün gelinen noktada çalışanlar için önemli kazanımlar elde etmeye, vesayetin tasfiye edilmesinde en omurgalı duruşu Bem-Bir-Sen göstermektedir. Bem-Bir-Sen, millet iradesinin güçlü olması noktasında her zaman dik durmuş, her daim devletinin ve milletinin hizmetinde olmuştur.” diye konuştu.


 Bem-Bir-Sen olarak kurulduğu 1994 yılından bu yana hak ve emek mücadelesi verdiğimizin altını çizen Uslu, “Sendikal anlayışımızı hiçbir zaman kuru sloganların, gerçeklerden kopuk taleplerin aracı haline getirmedik. Ekmeği büyütmenin, hak ve hakkaniyet çerçevesinde bölüşmenin gayretinde olduk. 81 ilde canla başla çalışan teşkilat üyelerimizle, emeğin ve hakkın mücadelesini hakkıyla yerine getirmeye çalıştık. Rabbimize hamdolsun, bu mücadelede bayrağı taşımanın, öncü ve örnek bir sendika olmanın gururunu yaşamayı nasip etti bize.” şeklinde konuştu.

Gece demeden gündüz demeden hak arayışı için tüm görevlere koşan ve bir vazife yolunda trafik kazası geçirerek Hakk’a yürüyen Merhum Genel Sekreterimiz İbrahim Keresteci’nin anısının Bağcılar’daki bir ortaokulda, Sri Lanka’da bir camide yaşatıldığını ifade eden Uslu, “Bugün de 12. yıl olması hasebiyle daha bi anlamlı olan, açılışını gerçekleştirdiğimiz Prof.Dr. Muhammed Hamidullah Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kütüphanesinde yaşatılıyor. 53 ülkeden 120 misafir öğrencinin toplamda 300 öğrencinin eğitim gördüğü bu okulda İbrahim Kerestecinin ismi yaşatılıyor ve Bem-Bir-Sen’in her üyesinin katkısı ve emeği bu tür hayır eserleriyle taçlanıyor.” diye konuştu

Bem-Bir-Sen olarak Türkiye’nin neresinde olursa olsun mazlumun, mağdurun yanında zalimin karşısında olduklarını dile getiren Uslu, “Diyarbakır’da evlatları için bekleyişlerini sürdüren annelerimizin, babalarımızın yanındayız. Terör örgütlerinin gençliğimize ve milletimize verdiği zararları yok etmek için bizde elimizden gelen mücadeleyi sonuna kadar veriyor, Devletimizin, Milletimizin, Kahraman Askerimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Biz Bem-Bir-Sen olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin yanında, vatanımızın, birlik ve beraberliğimizin karşısında kim varsa da onun karşısındayız. Bu vesileyle yeniden Şehitlerimize rahmet, Gazilerimize sıhhat, ailelerine de minnetle şükranlarımı sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Merhum Genel Sekreterimiz İbrahim Keresteci, Evladı M. Muhammet Talha Keresteci’yi rahmet, minnet ve özlemle andığını belirten Genel Başkanımız Uslu, törene katılan Keresteci Ailesine katılımlarından ötürü teşekkürlerini iletti.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz ise Merhum Genel Sekreterimiz İbrahim Keresteci’nin geride bıraktığı mirasın önemine dikkat çekerek geride bıraktığı mirasın önemine ve güzelliğine şahit olduklarını ifade etti.

12. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Programı Seçici Kurulu adına konuşmalarını gerçekleştiren Jüri Üyesi Doç. Dr. Yusuf Özkır ise ödül almaya hak kazanan gazetecileri tebrik ederek, süreçteki katkılarından dolayı Jüri Üyeleri Recayi Karslı, Tarkan Zengin, Ekrem Kızıltaş, Fadime Özkan ve Hale Kaplan’a teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından ödül törenine geçildi. 20 başarılı gazeteciye ödüllerini Genel Merkez yönetimimiz ve misafirlerini takdim etti.  Ödüllerin takdim edilmesinin ardından Bem-Bir-Sen’in 28’inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle pasta kesildi. Program ödül alan gazeteciler ve katılımcılar ile birlikte aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

12. İbrahim Keresteci Basın Ödüllerine layık görülen basın mensupları ise şu şekilde sıralandı;

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET

Ekim 20, 2020, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN VE GENEL SEKRETER GÜNDOĞDU’YA ZİYARET için yorumlar kapalı
Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi

Nisan 17, 2021, Sendikamızın Mücadelesi Sonuç Verdi için yorumlar kapalı
Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı.

Şubat 11, 2021, Şube Yönetimi Gebze Özel Yüzyıl Hastanesi ile indirim anlaşmasına imza attı. için yorumlar kapalı
Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı.

Nisan 22, 2021, Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Avukat Ömer Ustaoğlu ile Sözleşme İmzaladı. için yorumlar kapalı
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret

Kasım 24, 2023, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek

Ocak 16, 2023, Kocaeli’den Genel Başkanımız Levent Uslu’ya Tam Destek için yorumlar kapalı
29. Yıldönümümüzü kutladık.

29. Yıldönümümüzü kutladık.

Ocak 16, 2023, 29. Yıldönümümüzü kutladık. için yorumlar kapalı
Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde.

Ocak 16, 2023, Sözleşmelilere Kadro Şöleni. Kocaeli Her Zamanki Yerinde. için yorumlar kapalı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik.

Ocak 16, 2023, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Ziyaret ettik. için yorumlar kapalı